• Adres: Anadolu Sinemacılar Derneği (Festival Ofisi) 38280 Talas – KAYSERİ
  • Telefon: +90 (0) 352 437 70 10

Ulusal Kısa Film Jüri

Bulut Reyhanoğlu
Ulusal Kısa Film Jüri
1962 Yılında İstanbul’da doğmuş, işletme eğitiminin ardından tekstil ihracat sektöründe 30 yıla yakın sürede çalışmış ve halen danışman olarak da bu sektörde faaliyet göstermeye devam etmektedir. 2011 yılında Cam Film tarafından Caner Alper ve Mehmet Binay’ın yönettiği Zenne filmine dışardan yapım desteği vermiştir. Aynı yönetmenlerin ikinci filmi Çekmeceler’de ise yürütücü yapımcılık yapmış ve festival sürecini yönetmiştir. Kısa film online izleme platformu olan ”ShortbyShort” sitesinin sahibidir. Aynı zamanda şu anda bir belgesel ve bir uzun metrajlı filmin yapımcılığını yapmaktadır.
Vuslat Saraçoğlu
Ulusal Kısa Film Jüri
Tokat’ta doğdu. Liseyi İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde okuduktan sonra Bilgi Üniversitesi’nin Sosyoloji ve Uluslararası İlişkiler Bölümleri’nde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans için Boğaziçi Üniversitesi’nin Modern Türkiye Tarihi Bölümü’ne başladı ancak tez aşamasında bıraktı. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları yayımlandı. 2010 yılında “Gömü” isimli kısa film projesiyle Erivan Film Festivali’nin “Directors Across Borders” Bölümü’ne, aynı yıl“Kakafoni” isimli projesiyle Sarajevo Talent Campus’e katıldı. 2011 yılında Kakafoni filme çekildi ve ulusal ve uluslararası birçok festivale katıldı. 2013 yılında “Müslüm Baba’nın Evlatları” isimli belgesel projesi Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek aldı ve filme çekildi. Film, !f İstanbul, Adana Altın Koza Film Festivali gibi birçok festivalde gösterildi. 2014 yılında çekilmiş olan “Neden Tarkovski Olamıyorum” filminde Yapım Koordinatörü ve oyuncu olarak çalıştı. “Borç” isimli uzun metraj film projesi ise 2016 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapım desteği aldı.
Emre Kızılırmak
Ulusal Kısa Film Jüri
Anne ve babası emekli öğretmen olan Emre Kızılırmak 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Alsancak Anadolu Turizm Meslek Lisesi mezuniyetinin sonuna kadar İzmir’de yaşamıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Yüksek Okulu Rekreasyon Bölümünü birincilikle kazanmıştır. Üniversitede okuduğu Rekreasyon bölümünde gördüğü mimik-rol, doğaçlama, sahne sanatları koreografisi, dans, dramaturji dersleri dışında, okul haricinde Odunpazarı Belediyesi Tiyatro Okulu'nun sınavını kazandı ve okudu. Sokrates Erasmus Programı dahilinde bir sene Slovenya Ljubljana Üniversitesi’nde okudu. Best Model Türkiye yarışmasında ikinci olduktan sonra Güney Kore Seul'de düzenlenen Manhunt International 2008 yarışmasına 50 ülke arasından Türkiye’yi temsil etmiştir. En İyi Podyum Modeli seçilmiştir. Erler Film Şirketi'nin deneme çekimlerine gitmesinden belli bir süre sonra,Türker İnanoğlu’nun Mardin ve İstanbul’da çekilen ve 75 bölüm süren Aşk Bir Hayal dizisinde,Türker İnanoğlu'nun başrol teklif etmesi üzerine oyunculuk kariyerine adım atmıştır.