• Adres: Anadolu Sinemacılar Derneği (Festival Ofisi) 38280 Talas – KAYSERİ
  • Telefon: +90 (0) 352 437 70 10

Avarya
Gökalp Gönen
Yaşanabilir yeni bir gezegen bulma umuduyla yola çıkan adam, görevi yöneten robotun hiç bir gezegeni uygun bulmaması nedeniyle gemiye hapsolur. Bir çıkış yolu bulsa da, bu sadece karanlık bir sırrı ortaya çıkaracaktır.
Değişen Bir Dünyaya Karşı
Koray Arıgümüş
Kitap hırsızı bir çocukla, okuma-yazma bilmeyen bir kütüphane hademesinin arasında zoraki bir öğretmen-öğrenci ilişkisi doğar. Bu ikili bir yandan zamanla yarışırken, bir yandan da zorluklarla sınanır.
Finiş
Benhür Bolhava
Eski bir benzin istasyonunda çalışan İlyas, evine gitmek için kullandığı yolda bir gün bir robotun bir benzinlikte aynı işi yaptığını fark eder. Bu durum İlyas’ı etkilemeye başlar. Her gün evine giderken gördüğü finiş robotu giderek daha fazla aklına takılır
G.K
İnan Erbil
Mahkumların ağırlıklı olarak hamile roman kadınlardan oluştuğu bir hapishaneyi gelişen olaylar üzerine bir müfettiş teftişe gelir.
Gümüş
Deniz Felek
Ali, babasının ölümünün 40 gün sonrasında verilecek hayır yemeği için Elbistan’daki baba evine gitmiştir. Amacı babasının ölümünün ardından yalnız kalan Annesi’ni yanına alarak İstanbul’a götürmektir. Ali’nin eşi, bu duruma pek sıcak bakmaz. Annesi de evinden ve köyünden ayrılmak istemez. Ali annesini tek bir şartla ikna eder; Baba yadigârı olan köpekleri Gümüş’e kalacak bir yer bulması gerekmektedir.
Mutavva
Mert Sata & Berk Sata
Adil 40’lı yaşlarda dini hayatına bağlı muhafazakâr bir yapıdadır. Bu karakter Özgür adındaki kardeşi ile evini paylaşmakta, kendini ve üniversite öğrencisi kardeşini kuru temizlemedeki geliriyle geçindirmektedir. Bir gün kardeşinin LGBT bireyi olduğuna dair bir takım şeyler keşfeder. O anda kardeşine dogmatik yapıda tabusal bir nefret yaratır. Bu nefreti içten içe bilinçaltında fark eder, ama bir türlü dışa vuramaz. Bir süre sonra bu kendisinde adeta bir hastalığa dönüşür buna katlanamayıp kardeşine olan hisleri alt üst olur. Rutin hayatına devam ederken kardeşinin telefonuna gelen mesajdan şüphelenerek onunla yüzleşmeye karar verir ve eve gider. Evde onu yıkacak bir olayla karşılaşır ve dogmatik manevi hayatının tabularını bir Mutavva’ya dönüşerek temizler
Servis
Ramazan Kılıç
Filmin hikayesi, Anadolu’daki bir köy okuluna yeni atanmış NEBAHAT (20’li yaşlarda) Öğretmen hakkındadır. Nebahat’in atandığı okula öğrenciler, öğrenci servisiyle değil otostop çekerek -karşılarına hangi araç çıkarsa onunla- okula gelmektedirler. Öğrencilerinin okula traktörle geldiğini gören Nebahat, MEB’e bir öğrenci servisi tahsis edilmesi için dilekçe yazar. Nebahat’in dilekçesi kabul edilir ve MEB tarafından Kızık İlkokuluna bir öğrenci servisi tahsis edilir. Fakat bu servisin şoförü yoktur çünkü Nebahat dilekçede sadece servis talebinde bulunmuştur. Şoför bulamayan Nebahat, denetim müfettişinin okula gelmesi ile birlikte öğrenci servisini kendisi kullanmaya karar verir. Ama Nebahat araç kullanmayı bilmiyordur. Nebahat’in aklına köy minibüsünü süren şoför gelir. Köy minibüsüne binerek “çaktırmadan” şoförün “nasıl” araç kullandığını izlemeye başlar. Fakat bu durum yanlış anlaşılmalara yol açar. Sonunda minibüsü sürmeyi öğrenen Nebahat, öğrencilerini evlerine güvenli ve sıcak bir şekilde götürebilecektir.
Taş
Alican Yücesoy
Mahalle, okul, ev, pazar yeri, insanlar... Her şeyin çok tanıdık ve bir o kadar da tuhaf olduğu bir dünyaya adı Muzaffer konulan bir bebeğin gelişiyle başlar film… Onu hikayenin dünyasında diğerlerinden ayıran şey merakıdır. Herkesin olağan akışında devam ettiği bu hayatta basit bir sorunun peşine düşer Muzaffer.
Reddedilen
Onur Doğan
Evde yalnız yaşayan bir kadın, kendine kürtaj uygulayarak bebeğinden kurtulmak ister. Ancak bu düşündüğü kadar kolay olmayacaktır.
Yasemin Adında Salon Bir Bitkisi
Erinç Durlanık
Yasemin, dayılarının cenazesinde, inandıkları rahatlatıcı yalanı ablasının yüzüne vurur: İyileşemeyeceğini biliyordur o yüzden tedaviyi bırakacak, kendine işkence etmeyecektir. Bunu kabullenmeye yanaşmayan abla, bir süre sonra sahiplik duygusuyla boğuşmakta olduğunu fark eder. İkilemini, Yasemin’le birlikte cenaze evinden aşırdıkları kaktüsle olan ilişkisi çözecektir.

Festivalimizin dokuzuncu yılında, sağlıklı günlerde, sinema salonlarında görüşmek üzere…