• Adres: Anadolu Sinemacılar Derneği (Festival Ofisi) 38280 Talas – KAYSERİ
  • Telefon: +90 (0) 352 437 70 10

Ulusal Belgesel Film Jüri

Ertuğrul Karslıoğlu
Ulusal Belgesel Jüri
1946’da Göle’de Doğan Ertuğrul Karslıoğlu, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Özel Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra 1973 yılında sınavla TRT’ye kurgucu olarak girdi. 1976 yılından itibaren prodüktör olarak çalıştı ve yönetmenliğe başladı. Önceleri, magazin ağırlıklı çalışan yönetmen, ayda bir yayınlanan “Gözlem” isimli programın Fatih Arslan ve Canan Tarancı ile birlikte yaklaşık üç yıl yapımcılığını üstlendi. Daha sonra bir belgesel magazin program olan “Petek” isimli yapımın yönetmenliğini yaptı. Dış Yapımlar-Satımlar Müdürlüğüne geçerek, çalışmalarını sürdürdü. Öncelikle dış ülkelere pazarlanan yapımlarda rol aldı.
Müjgan Taner
Ulusal Belgesel Jüri
1959 yılında İzmir’de doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1989’da TRT’ye girdi. 2001 yılına kadar TV programları ve bir sinema filmi olmak üzere birçok TV dizi projesinde yapımcılık ve yönetmen yardımcılığı yaptı. 2001’den itibaren de 16 belgeselin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı.
Musa Ak
Ulusal Belgesel Jüri
1987 yılında Burdur’da doğdu. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümünde lisans eğitimini tamladı. Aynı anabilim dalında yüksek lisansını yaptı. Şuanda İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Anabilim Dalında doktora yapmaktadır. Çok sayıda kısa film ve belgesel film çekti. Birçok dizi ve uzun metraj sinema filminde yönetmen asistanlığı ve kamera asistanlığı yaptı. “Mada”, “Tutunmak”adlı belgesel filmleri ve “İs” adlı kurmaca filmiyle Adana Uluslararası Altın Koza Film Festivali, Ankara Uluslararası Film Festivali dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası bir çok festivalde çok sayıda ödül aldı. 50’in üzerinde ulusal ve uluslararası film festivalinde ülkesini temsil etti. Şu anda Karabük Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Bunun yanı sıra uzun metraj filminin senaryosunu yazmaya devam etmektedir. Aynı zamanda bağımsız olarak kısa film ve belgesel film çalışmalarını sürdürmektedir...